Teambuilding – cenné rady pro HR

TEAMBUILDING – trefa do černého!

Obliba teambuildingů v poslední době roste a proto se toto slovo velmi často skloňuje jak mezi zaměstnanci, zaměstnavateli, tak hlavně mezi osobami, které je musí uspořádat. Jaký význam teambuilding pro firmu vlastně má, jak přistoupit k jeho organizaci a jak se “nezbláznit” z nepřeberné nabídky možností? Cenné rady přinášíme v následujícím článku.

Proč není dobré teambuilding odkládat? 

Je jedno, jestli jste velká korporátní firma nebo menší rodinný podnik, nečekejte na okamžik, až bude méně práce nebo vhodnější finanční situace. Stmelování týmu určitě není dobré podceňovat. Dobře zorganizovaný teambuilding může výrazně zlepšit vztahy na pracovišti a také zefektivnit pracovní výkon. Každý přeci víme, že odvedeme mnohem lepší práci, když se do zaměstnání těšíme. Zaměstnavatelům teambuilding nabízí netradiční pohled na jednotlivé zaměstnance, ale především zpětnou vazbu na fungování týmu. Snadno lze odhalit týmové hráče, individualisty i slabá místa v kolektivu.  Zaměstnanci pak své šéfy vnímají pozitivněji, ať už pro to, že pro ně něco udělali nebo že si udělali čas, poznat své podřízené z jiného úhlu pohledu.

Jak vybrat správné místo, abyste vytěžili z teambuildingu maximum?

Známé české úsloví praví: “Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.” a o organizaci jakékoliv akce to platí dvojnásobně. Ať už budete vybírat menu pro velkou skupinu nebo například týmovou aktivitu, vždy se nejde někdo, komu se nezavděčíte. Důležité je vědět, že to tak prostě je a ani kdybyste se rozkrájeli, tak s tím nic nenaděláte. Pokud se nad to povznesete, bude se vám určitě lépe spát. Vězte, že i ti největší kritici si nakonec najdou na akci alespoň něco pozitivního 🙂 Určitě se ale zaměřte na to, aby měla firemní akce i nějakou přidanou hodnotu. Pokud své zaměstnance vezmete třeba do restaurace, určitě tím ušetříte nějaký čas a peníze, ale o fungování týmu toho příliš nezjistíte. Určete si, co je pro vás priorita. Velké oblibě se těší týmové hry a sportovní aktivity. Jedním z nejoblíbenějších míst pro podnikové večírky je právě TEPfactor, který svými 25 úkoly dokonale prověří týmovou spolupráci.

Jak přistoupit k organizaci?

Pokud neřešíte rozpočet, můžete se obrátit na některou z eventových agentur, kterých je na trhu velké množství a mají široké nabídkové portfolio. Pokud nemáte s organizací příliš mnoho zkušeností nebo času na vybrání správné aktivity, zaměřte se na zařízení, kde jsou všechny služby pod jednou střechou. Vyhnete se tak řešení dlouhých přejezdů mezi podniky, porovnání mnoha cenových nabídek od různých dodavatelů služeb. V TEPfactoru platí, že čím více služeb si objednáte, tím výhodnější nabídku vám připravíme. S organizací firemního večírku vám pomohou zkušení Event Manageri, kteří vám ušetří hodně práce a starostí.

Proč týmová hra TEPfactor? 

Týmová spolupráce je naprosto klíčová pro úspěšné zdolání hry, odkrývá nejen to, jak mezi sebou dokáží zaměstnanci spolupracovat a komunikovat, ale posouvá vzájemné vztahy na pracovišti kupředu. V TEPfactoru si musíte pomáhat, jinak nemáte šanci úkoly splnit. Nejslabší článek je tu zároveň ten nejsilnější a přestože může být přístup každého jednotlivce k plnění úkolů rozdílný, vždy je nutné, aby se dohodl celý tým. Za šest let fungování TEPfactoru jsme zocelili více jak 200 tisíc návštěvníků a utužili nespočet pracovních kolektivů. Právě na prověření a posílení týmové spolupráce jsme tu odborníci.

Zkusíte to? Pokud stále váháte, můžete se podívat na recenze našich zákazníku: https://www.tepfactor.cz/cze/press/